Introduction

خرید مرکز رادیولوژی، کلینیک و یا بیمارستان در خارج از کشور: راه اندازی بهتر است یا خرید مرکز آماده؟

روی کاغذ محاسبات راه اندازی یک کسب و کار جدید ممکن است هزینه ای کمتر از آنچه خرید کسب و کار برای شما دارد، به شما نشان دهد. ولی باید مطمئن شوید که محاسبات شما همه هزینه ها را در بر می گیرد یا خیر؟

خرید مرکز رادیولوژی، کلینیک و یا بیمارستان در خارج از کشور: راه اندازی بهتر است یا خرید مرکز آماده؟

آیا بهتر است که مرکز را خودم راه اندازی کنم و یا بهتر است که مرکز آماده خریداری کنم؟

این سئوالی است که خیلی ها از ما می پرسند که آیا بهتر نیست که خودمان از صفر همه چیز را راه اندازی کنیم؟ دستگاه­ها را خریداری کنیم و مجوزها را بگیریم؟

روی کاغذ محاسبات راه اندازی یک کسب و کار جدید ممکن است هزینه ای کمتر از آنچه خرید کسب و کار برای شما دارد، به شما نشان دهد.

ولی باید مطمئن شوید که محاسبات شما همه هزینه ها را در بر می گیرد یا خیر؟

به طور کلی راه اندازی کسب و کار جدی

د از صفر معایب مشخصی از جمله دشواری در ساختن پایگاه  داده مشتریان، بازاریابی در کسب و کار جدید، استخدام و آموزش کارمندان و ایجاد جریان نقدی را به همراه دارد. علاوه بر این ها در حوزه های پزشکی و بسیاری از حوزه تخصصی دیگر نیاز به اخذ تاییدیه از مراجع کشور مورد تقاضا است. بخشی از این تاییدیه ها مربوط به تطبیق هیات مدیره شرکت و بخشی دیگر مربوط به اخذ تاییدیه های ایمنی، بهداشت، سلامت و … است. برخلاف تصور بیشتر از زمانی که برای راه اندازی کسب و کار نیاز دارید، زمانی برای اخذ تاییدیه ها باید در نظر بگیرید.

اما در سوی دیگر خرید کسب و کار آماده مزیت های بیشماری دارد. شما یک دیتابیس مشتری تثبیت شده، شناخت مناسب در بازار و کارمندان مستقر دارید که با همه جوانب تجارت آشنا هستند. و لازم نیست چرخ را از نو اختراع  کنید – رویه ها، سیستم ها و سیاست های جدیدی را تنظیم کنید، زیرا قبلاً فرمول موفقی برای اداره مشاغل عملی شده است.

اگرچه خریدن یک شغل اغلب هزینه بیشتری نسبت به شروع از ابتدا دارد. با این وجود، تأمین اعتبار برای خرید مشاغل موجود آسانتر از شروع کار جدید است. بانکداران و سرمایه گذاران به طور کلی راحتتر به شرکتی که دارای سابقه اثبات شده است وام می­دهند. علاوه بر این، خریدن یک تجارت به شما حقوقی مانند حق استفاده از مجوز یا سایر حقوق غیر­ملموس را می دهد که می تواند بسیاری از دردسرهای راه اندازی کسب و کار از صفر را از روی دوش شما بردارد.

البته اینها به این معنی نیست که همیشه خرید کسب و کار آماده خوب است. اگر دقیق نباشید، می توانید با موجودی منسوخ، کارمندان با بهره­وری پایین یا کسب و کاری قدیمی و زوار در رفته مواجه شوید. برای اطمینان از اینکه در هنگام خرید کسب و کار موجود بهترین پیشنهاد را به دست آورده­اید، حتما این مراحل را دنبال کنید.

0 comments on “خرید مرکز رادیولوژی، کلینیک و یا بیمارستان در خارج از کشور: راه اندازی بهتر است یا خرید مرکز آماده؟

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: